AK-Winners

·2 min read

10-27-20 14:15,,

Here is a TEST list of winners of races in Alaska.

President

Donald Trump (i), GOP

U.S. Senate

Dan Sullivan (i), GOP

U.S. House - District 1

Don Young (i), GOP

Ballot Measure - 1 - Increase Fuel Production Tax

No,

Ballot Measure - 2-Open Pri Ranked Voting GE

Yes,

Supreme Court - Retain Justice Carney

Yes,

State Senate - District B

Robert Myers, GOP

State Senate - District D

David Wilson (i), GOP

State Senate - District F

Shelley Hughes (i), GOP

State Senate - District H

Bill Wielechowski (i), Dem

State Senate - District J

Tom Begich (i), Dem

State Senate - District L

Natasha von Imhof (i), GOP

State Senate - District M

Joshua Revak (i), GOP

State Senate - District N

Roger Holland, GOP

State Senate - District P

Gary Stevens (i), GOP

State Senate - District R

Bert Stedman (i), GOP

State Senate - District T

Donny Olson (i), Dem

State House - District 1

Bart Lebon (i), GOP

State House - District 2

Steve Thompson (i), GOP

State House - District 3

Glenn Prax (i), GOP

State House - District 4

Grier Hopkins (i), Dem

State House - District 5

Adam Wool (i), Dem

State House - District 6

Julia Hnilicka, Dem

State House - District 7

Christopher Kurka, GOP

State House - District 8

Kevin McCabe, GOP

State House - District 9

George Rauscher (i), GOP

State House - District 10

David Eastman (i), GOP

State House - District 11

DeLena Johnson (i), GOP

State House - District 12

Cathy Tilton (i), GOP

State House - District 13

Ken McCarty, GOP

State House - District 14

Kelly Merrick (i), GOP

State House - District 15

David Nelson, GOP

State House - District 16

Ivy Spohnholz (i), Dem

State House - District 17

Andy Josephson (i), Dem

State House - District 18

Harriet Drummond (i), Dem

State House - District 19

Geran Tarr (i), Dem

State House - District 20

Zack Fields (i), Dem

State House - District 21

Matt Claman (i), Dem

State House - District 22

Sara Rasmussen (i), GOP

State House - District 23

Chris Tuck (i), Dem

State House - District 24

Sue Levi, Dem

State House - District 25

Mel Gillis (i), GOP

State House - District 26

Laddie Shaw (i), GOP

State House - District 27

Lance Pruitt (i), GOP

State House - District 28

Suzanne LaFrance, Dem

State House - District 29

Benjamin Carpenter (i), GOP

State House - District 30

Ronald Gillham, GOP

State House - District 31

Sarah Vance (i), GOP

State House - District 32

Louise Stutes (i), GOP

State House - District 33

Sara Hannan (i), Dem

State House - District 34

Andrea Story (i), Dem

State House - District 35

Jonathan Kreiss-Tomkins (i), Dem

State House - District 36

Leslie Becker, GOP

State House - District 37

Bryce Edgmon (i), Udl

State House - District 38

Tiffany Zulkosky (i), Dem

State House - District 39

Neal Foster (i), Dem

State House - District 40

Elizabeth Ferguson, Dem

The Associated Press